NANOIDENT PENTRA TAD

Nanotechnologia w budownictwie. Nanomodyfikacja betonu

Redukcja wskaźnika wodno-cementowego powodująca wzrost wytrzymałości betonu napotkała naturalną barierę wynikającą z ilości wody koniecznej do hydratacji cementu. Z kolei minimalne wielkości ziaren kruszywa pozwoliły na produkcję różnych odmian betonu.

Jednakże dalszy postęp jest możliwy poprzez zastosowanie nanomodyfikacji.

Nasz nanododatek PENTRA TAD służy do całkowitej impregnacji hydrofobowej mieszanek betonowych. Struktura betonu staje się całkowicie hydrofobowa. Składniki betonu stają się zabezpieczone przed silnymi zanieczyszczeniami oraz penetracją nieczystości z wody. Beton staje się mrozoodporny i odporny na rosę, a przy tym jest zabezpieczony przed wykwitami i zielenieniem. Parametry związane z dyfuzją pary wodnej zostają niezmienione. Lepsza redukcja pochłaniania wody zostaje osiągnięta już przy dodaniu mieszanki o zawartości  od 0.6%.

Przetwarzanie w proporcji 0.4% do maksymalnie  1.0% na cały skład betonu. Dla testów laboratoryjnych, należy dodać przynajmniej 1% do zawartości cementu w całej mieszance.

Produkt wolny od: PFT, fluoru, silikonu, parafiny , wosku, oleju,  środków toksycznych i innych  produktów niebezpiecznych.